Code Center

تبلیغات

بدون نظر

هاست ارزان با سی پنل


رونمایی گلکسی اس ۵ در تهران

بدون نظر

در این مراسم دوک پارک، مدیرعامل کره‌ای شرکت سامسونگ در ایران ضمن خیرمقدم به اصحاب رسانه، به نقش مهم ایران در بازار فن‌آوری جهان اشاره کرد و گفت ایران با دارا بودن جمعیت جوان و تحصیل‌ کرده، یکی از بازارهای مهم محصولات فن‌آوری در جهان است.

وی افزود این اولین بار است که مراسم رونمایی رسمی محصولات سامسونگ در ایران برگزار می‌شود و در آینده نیز شاهد اینگونه مراسم خواهیم بود.


رونمایی از جاده‌های درخشان در هلند

بدون نظر

رونمایی از جاده‌های درخشان در هلند

براساس گزارش BBC، رنگ‌های استفاده شده در این تکنولوژی حاوی مواد درخشانی هستند که در طول روز نور را به‌خود جذب کرده و در طول شب نوری سبز‌رنگ را از خود منتشر می‌کنند،‌ به این شکل نیاز به حضور چراغ‌های مختلف در خیابان‌ها از بین خواهد رفت.

این ایده به همکاری هنرمندی به نام دان روزگارد و شرکت مهندسی هلندی چهره‌ای حقیقی به‌خود گرفته‌است. قرار است در اواخر ماه جاری این تکنولوژی به‌صورت رسمی افتتاح شده و مورد آزمایش قرار گیرد.

این اولین باری است که تکنولوژی خطوط درخشان در جاده‌ای مورد آزمایش قرار گرفته و رانندگان می‌توانند آن را در بخشی از اتوبانی در ۱۰۰ کیلومتری جنوب شرق آمستردام مشاهده کنند. رنگ ویژه این تکنولوژی می‌تواند تا هشت ساعت از خود نور منتشر سازد.

جاده

به گفته روزگارد با افزایش یافتن هزینه انرژی، همیت آن نسبت به ۵۰ سال گذشته افزایشی قابل توجه یافته‌است. این تکنولوژی راهکاری برای افزایش ایمنی و اتکا به انرژی خود‌پایدار و ایجاد جهانی تعاملی‌تر است.

اجرایی شدن این پروژه در سطح کلان و گنجاندن این تکنولوژی در میان استانداردهای جاده‌سازی نیازمند سنجیده شدن آن در زمینه‌هایی از قبیل میدان دید نشانه‌های درخشان، مقاومت آنها در برابر ترمز، میزان آشکار بودن نشانه‌ها در روشنایی روز، و عملکرد این رنگ‌ها در زمستان است.

اعضای این پروژه امیدوارند بتوانند نشانه‌های بزرگی از شرایط آب‌و‌هوایی را نیز روی جاده‌های مجهز به این تکنولوژی ایجاد کنند تا به‌این شکل تعامل مسافران با جاده‌ها بیشتر شود. این نشانه‌ها شامل رنگ‌های حساس به درجه هوا هستند که برای مثال در صورت سرد بودن تصویر یک دانه برف بزرگ را نمایش دهند تا مسافران را از احتمال لغزنده بودن جاده آگاه کنند.

این پروژه اکنون در مرحله‌ای آزمایشی است اما انتظار می‌رود تا اواخر سال در سطح جهانی مورد استقبال قرار بگیرد.


خونریزی قلبی اینترنت را کند می‌کند

بدون نظر

خونریزی قلبی اینترنت را کند می‌کند

براساس گزارش واشنگتن‌پست، تعدادی از وب‌سایتهایی که برای مقابله با این نقص امنیتی و عواقب آن دست به ارتقای سیستم‌های امنیتی خود زده‌اند ممکن است با کندی سرعت مواجه شوند.

ارتقا این سیستم‌ها مررورگرها را وادار می‌کند تا به دانلود کردن و کنترل کردن لیست‌هایی طولانی از وب‌سایت‌های ایمن ادامه دهند و همین فرایند می‌تواند عملکرد وب‌سایت‌ها را کند سازد. این به‌روز‌رسانی‌ها می‌تواند مانع از حمله هکرها به وب‌سایت‌های مشهور جهان شود.

گفته می‌شود درحدود ۵۰۰ هزار وب‌سایت در برابر این نقص ایمنی آسیب‌پذیرند، نقصی که درصورتی که از آن بهره‌برداری شود می‌توان از طریق آن اطلاعات سرورها را به راحتی به سرقت برد. بسیاری از وب‌سایت‌ها از قبیل گوگل،‌فیس‌بوک، دراپ‌باکس و OKCupid نرم‌افزار امنیتی OpenSSL خود را ترمیم کرده‌اند،‌نرم‌افزاری که دراثر این نقص دربرابر هکرها نفوذ‌پذیر شده‌بود.

Heartbleed ارزش گواهینامه‌های امنیتی تضمین شده را زیر سوال برده‌است. به گفته پال موتون تحلیل‌گر ایمنی شرکت نت‌کرفت، هکرها با استفاده از این نقص کلید‌های محرمانه‌ای که در گواهینامه‌های امنیتی حکم کنترل هویت را دارند را تصاحب کنند. به گفته وی بهتر این است که تصور کنیم ۵۰۰ هزار گواهینامه امنیتی در دسترس هکرها قرار گرفته‌اند. وی می‌گوید بسیاری از دارندگان این گواهینامه‌ها به کاربرانشان توصیه باطل کردن نسخه قبلی و استفاده از نسخه‌ای جدید را داده‌اند که همین‌کار می‌تواند موجب کندی سرعت مرورگرها شود.

به گفته وی زمانی که یک کاربر وارد یک سایت می‌شود،‌ مرورگر معمولا اعتبار گواهی‌نامه امنیتی سایت را چک می‌کند،‌در شرایط عادی، معمولا انجام این‌کار آنی و بدون تاخیر است زیرا در روز تعداد کمی از این گواهینامه‌ها باطل می‌شوند. اما زمانی که تعداد باطلی‌ها زیاد شود، که اکنون به لطف Heartbleed به روزانه هزاران نسخه رسیده، مرورگرها دچار تاخیر خواهند شد.

این نقص امنیتی باعث شده بسیاری از شرکت‌ها به ارتقای سیستم امنیتی خود اقدام کنند. همچنین ابزارهایی در اختیار کاربران قرار گرفته تا امنیت وب‌سایت‌ها را در برابر این نقص کنترل کنند.


ساخت داروی ضد سرطان از عصاره گیاه زردچوبه

بدون نظر

توسط محققان کشورمان صورت گرفت:

ساخت داروی ضد سرطان از عصاره گیاه زردچوبه

به گزارش پایگاه رسمی وزارت علوم، یکی از ترکیبات گیاهی استخراج شده از ریشه گیاه زرد چوبه، کورکومین است و در طب سنتی، از این عصاره گیاهی، در درمان طیف وسیعی از بیماری تنفسی، التهابی و درمان زخم‌ها استفاده می‌شود.

نقش ضد سرطانی این ترکیب در طب مدرن نیز به اثبات رسیده است. با این حال، از آنجا که توزیع بافتی و جذب کورکومین پایین است و سوخت و ساز سریعی در کبد و دیواره روده دارد؛ جهت استفاده از آن در صنایع داروسازی و پزشکی باید بر این مشکل غلبه کرد.

در طرح اخیر، نسل جدیدی از نانوحامل‌های پلیمری با عنوان دندروزوم، به منظور افزایش حلالیت آبی این عصاره مورد استفاده قرار گرفته است.

در این ترکیب دارویی، کورکومین با بازدهی بالا (حدودا ۸۷%) در این نانو حامل‌های پلیمری قرار گرفته و ساختاری کروی با اندازه ۱۴۰ نانومتر تشکیل می‌دهد.

پایداری فیزیکی و شیمیایی این ترکیب دارویی بالاست. این ترکیب، در شرایط آزمایشگاهی جهت درمان نوعی تومور تهاجمی سیستم عصبی مرکزی، با نام گلیوبلاستوما، با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته است.

به گفته دکتر مریم طهماسبی میرگانی عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس، پس از تیمار سلول‌های سرطانی با این دارو، ژن‌های کلیدی تکثیر و رشد این سلول‌ها، به میزان معنی‌داری کاهش پیدا کرده و به سمت مسیر مرگ برنامه‌ریزی شده هدایت می‌شوند.

همچنین تاثیر کشنده نانوکورکومین بر سلول‌های بنیادی بالغ مشتق از مغز استخوان و سلول‌های طبیعی فیبروبلاست پوست، در غلظتی بالاتر از غلظت موثر بر سلول‌های سرطانی مشاهده می‌شود. به عبارتی در غلظت‌های کشنده برای سلول‌های سرطانی، تاثیر کشنده بر سلول‌های طبیعی مشاهده نمی‌شود. این نکته نشان می‌دهد که کورکومین تمایلی ترجیحی برای ورود به سلول‌های سرطانی دارد.

محدوده ابعاد نانوحامل مورد استفاده در این تحقیق، ۱۵ تا ۱۰۰ نانومتر است. پایداری فیزیکی و شیمیایی، عدم سمیت و زیست‌تخریب‌پذیری از ویژگی‌های اصلی این نانوحامل‌هاست. با توجه به نتایج حاصل، نانوحامل مورد استفاده هیچ اثر سمی بر سلول‌ها ندارند. به عبارتی، تمامی مرگ القا شده در سلول‌ها به واسطه کوروکومین صورت می‌گیرد و دندروزوم، تنها دسترسی زیستی و انتقال این ماده به سلول‌ها را موجب می‌شود.

طهماسبی بیرگانی اظهار داشت: این دارو از پتانسیل تحت تاثیر قرار دادن چند مسیر انتقال پیام در سلول برخوردار است که مسیرهای تکثیر سلولی یکی از آن‌ها است. در این میان، دارو ورود به سلول سرطانی را نسبت به انواع سلول‌های طبیعی بیشتر ترجیح می‌دهد.


انتصابات در بنیاد ملی نخبگان؛ حکم معاون روحانی برای محمدرضا عارف

بدون نظر

انتصابات در بنیاد ملی نخبگان؛ حکم معاون روحانی برای محمدرضا عارف

به گزارش فارس، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان طی احکام جداگانه‌ای اعضای کمیسیون دائمی هیئت امنای بنیاد ملی نخبگان را منصوب کرد.

بر اساس این احکام، الهام امین‌زاده، محمدمهدی زاهدی، سعید سهراب‌پور، محمدرضا عارف، منصور کبگانیان، محمدعلی کی‌ن‍‍‍ژاد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان، محمدرضا مخبر دزفولی، رضا ملک‌زاده و محمدباقر نوبخت به عضویت کمیسیون دائمی هیئت امنای بنیاد ملی نخبگان منصوب شدند.


بقای سامسونگ در گرو نابودی اپل

بدون نظر

بقای سامسونگ در گرو نابودی اپل

براساس گزارش Cnet، بیل لی وکیل شرکت اپل طی بازجویی از یکی از مدیران اجرایی سابق شرکت سامسونگ به نام دیل سون، روز گذشته سندی داخلی از شرکت سامسونگ را به دادگاه ارائه کرد که در آوریل سال ۲۰۱۲ تنظیم شده‌است. این سند که خلاصه نتیجه جلسه‌ای ماهانه در بخش عملیات و برنامه ریزی تجاری سامسونگ بوده‌است، آشکارا نشان می‌دهد سامسونگ شرکت اپل را هدف نقشه‌های مختلف خودقرار داده‌است.

سون در این سند که حاوی نامه‌ای از او خطاب به کارمندان شرکت سامسونگ است، اعلام کرده ضربه زدن و شکست دادن اپل دیگر تنها یک هدف نیست، بلکه استراتژی بقای شرکت سامسونگ است،‌ ما باید مصرف‌کننده‌ها را از اپل به سوی خود جذب کنیم و وفاداری کاربری که اپل اکنون از آن استفاده می‌برد را از آن خود سازیم.

وی همچنین در این سند اعلام کرده اصلی‌ترین اولیوت سامسونگ فبلت گلکسی نت سامسونگ بوده‌است، محصولی که در اکتبر سال ۲۰۱۱ روانه بازار شد. سون در این سند گفته با تولید چنین محصول ترکیبی سامسونگ می‌تواند فروشی بیشتر از آی‌فون داشته‌باشد و این محصول را به محبوب‌ترین اسمارت‌فون بازار جهان تبدیل کند.

پیش از این نیز لی در بازجویی از سون از وی پرسیده‌بود که آیا سامسونگ عرضه آی‌فون‌های جدید را تعقیب می‌کند؟ سون به استفاده از واژه تعقیب اعتراض کرد و گفت این شرکت تنها به‌صورت روزانه محصولات رقیب را در برابر محصولات سامسونگ محک می‌زند. وی بعد‌ها تایید کرد که سامسونگ اپل را در بازار موبایل تعقیب می‌کرده و هدفش تبدیل شدن به شماره یک بازار موبایل جهان بوده‌است.

نزدیک به دوسال پس از اینکه اپل و سامسونگ برسر حق ثبت اختراع بایکدیگر درگیر شدند، این دو رقیب در بازار اسمارت‌فون و تبلت باری دیگر در سن‌خوزه کالیفرنیا در برابر قاضی برسر موضوعی مشابه به مجادله پرداختند. اپل ادعا دارد سامسونگ پنج حق اختراع ثبت شده مربوط به آی‌فون اپل را زیر پا گذاشته و درخواست جریمه‌ای دو میلیارد دلاری دارد و در مقابل سامسونگ اپل را به اتهامی مشابه اما در زمینه نرم‌افزاری متهم دانسته و خواستار جریمه‌ای هفت میلیون دلاری است.

درحالی‌که این دو شرکت برسر دریافت غرامت بایکدیگر درگیرند،‌اما به‌نظر می‌آید این پرونده ابعادی گسترده‌تر از بعد مالی داشته‌باشد، بحث اصلی در این پرونده‌ها بازار موبایل است که درحال حاضر دو سوم آن در اختیار اپل است و سامسونگ نیز بزرگترین تولید‌کننده اسمارت‌فون در جهان است و هردو این شرکت‌ها می‌خواهند سلطه خود بر بازار را حفظ کنند.

بیشتر مواردی که اپل به‌خاطر آنها از سامسونگ شکایت کرده، بخشی از سیستم عامل اندروید به‌شمار می‌روند. درحقیقت تمامی این موارد، به ‌جز قابلیت slip to clear از قابلیت‌های درونی اندروید هستند،‌اما اپل می‌گوید این شکایت‌ها ارتباطی با اندروید ندارد و سامسونگ معتقد است شکایت‌های اپل متوجه گوگل است تا سامسونگ،‌درحالی که سامسونگ این ویژگی‌ها را بسیار قبل‌تر از اپل ابداع کرده‌بوده‌است.

سون در دادگاه روز گذشته اعلام کرد سامسونگ در سال ۲۰۱۱ همزمان با عرضه گلکسی S2 استراتژی خود را در بخش فروش و بازاریابی بیش از همیشه بر رضایت مصرف‌کننده‌ها قرار داد. این شرکت همچنین با ایجاد تغییر در سیستم خرده‌فروشی تلاش کرد خریداری محصولات سامسونگ را برای همگان ساده‌تر سازد. سون در پیامی دیگر که توسط اپل تسلیم دادگاه شده‌است،‌ خطاب به تاد پندلتون، رئیس بازاریابی بخش ارتباطات سامسونگ می‌گوید در زمان عرضه آی‌فون ۵ سونامی ایجاد خواهد شد که برای خنثی‌سازی آن باید نقشه‌ای طراحی شود.

در این پرونده جنجالی، اپل و سامسونگ یکدیگر را به کپی‌کردن فناوری‌های یکدیگر در تولید محصولاتشان متهم کرده‌اند و هیات ژوری باید تصمیم نهایی را درباره اتهام زیرپا گذاشته‌شدن حق ثبت اختراع توسط این دو شرکت و غرامت مربوط به این جرم بگیرد.


تولد قمری جدید در سیاره زحل

بدون نظر

تولد قمری جدید در سیاره زحل

براساس گزارش NBC، اخترشناسان دانشگاه کوئین‌مری لندن دریافته‌اند که این لکه درخشان یک اختلال گرانشی در میان حلقه A سیاره زحل است که تحت تاثیر جرمی یخی و نامرئی با وسعتی نزدیک به یک کیلومتر ایجاد شده‌است. اخترشناسان احتمال می‌دهند این جرم درحال اجرای فرایند تولد قمرهای یخی است، به بیانی دیگر قمری جدید در زحل درحال متولد شدن است. تصویر این جرم کوچک یخی توسط دوربین زاویه باریک کاوشگر کاسینی در تاریخ ۱۵ آوریل به ثبت رسیده‌است.

سیاره زحل

کارل موری اخترشناسی که موفق به کشف این موضوع شده، این قمر را به مناسبت هشتاد و یکمین سالگرد تولد مادرزنش پگی نامیده‌است. به گفته وی تاکنون چنین پدیده‌ای مشاهده نشده‌است و شاید درحال حاضر ما شاهد متولد شدن این قمر هستیم،‌ مرحله‌ای که جرم درحال جدا شدن از حلقه و مستقل شدن است.

همچنین این احتمال نیز وجود دارد که پگی درحال بیرون رانده شدن باشد که در این صورت نیز ردیابی اختلال گرانشی ایجاد شده می‌تواند اطلاعات بیشتری را درباره منشا دیگر قمرهای سیاره زحل در اختیار دانشمندان قرار دهد. اخترشناسان امیدوارند بتوانند در سال ۲۰۱۶،‌ زمانی که کاسینی به حلقه A نزدیک‌تر خواهد شد، بتوانند از نزدیک نگاهی دقیق‌تر به این پدیده بیاندازند.


گوگل شرکت هواپیمایی می‌خرد

بدون نظر

گوگل شرکت هواپیمایی می‌خرد

براساس گزارش NBC، شرکت تیتان اروسپیس،‌ تولید کننده پهباد‌های ارتفاع بالای خورشیدی در بیانیه‌ای خبری اعلام کرد درحال پیوستن به شرکت گوگل است. به گفته این شرکت،‌ تکنولوژی که این شرکت درحال توسعه آن است، روزهای اولیه خود را پشت‌سر می‌گذارد و می‌تواند به شیوه‌های مختلف به انسان‌ها کمک کند تا در مناطق دورافتاده نیز به اینترنت دسترسی داشته باشند و آسیب‌های زیست‌محیطی مانند نشت نفت و جنگل‌زدایی را تحت نظر داشته باشند.

هواپیما

شرکت رقیب گوگل،‌فیس‌بوک نیز در ماه فوریه برنامه خود را برای خریداری این شرکت به مبلغ ۶۰ میلیون دلار اعلام کرده‌بود، اما این قرارداد هرگز به نتیجه نرسید و فیس‌بوک در نهایت شرکتی به‌نام Ascenta را با قیمت ۲۰ میلیون دلار خریداری کرد.

پهباد‌های خورشیدی شرکت تایتان می‌توانند برای پنج‌سال پیاپی در هوا معلق باقی بمانند.

گوگل تابستان گذشته پروژه‌ای به‌نام لون ( Loon ) را آغاز کرد، برنامه‌ای آزمایشی برای دسترسی به اینترنت از طریق بالون‌های هلیومی خورشیدی. فیس‌بوک و گوگل تنها شرکت‌کنندگان در رقابت بزرگ اتصال جهان به اینترنت هستند که برای عملی شدن این هدف نیز با یکدیگر در رقابتند.


انتشار اندروید ۴.۴.۳ نزدیک است

بدون نظر

انتشار اندروید ۴.۴.۳ نزدیک است

خبرگزاری اتریش گزارش داد، اسپرینت (Sprint)، شرکت آمریکایی تولید تلفن همراه اعلام کرده نسخه روزآمد شده اندروید را برای Nexus 5 عرضه می‌کند.

جزییات کاملی از این نسخه ارایه نشده است. در همین حال، اسپرینت از بهبود اندروید خبر داده است. اعلام شماره ساخت KTU48F به آن اشاره دارد که یکی از ایرادهای بزرگ اندروید رفع شده (شماره ساخت نسخه اندروید ۴٫۴٫۲، KRT49H بود) که احتمالا این شماره مختص اندروید ۴٫۴٫۳ است.

از جزییات نقص موجود در نسخه فعلی اندروید خبری منتشر نشده، اما یک سلسله از ایرادها تاکنون گزارش شده است. یکی از این نقص‌ها می‌توانست موجب آن شود که دوربین اندرویدی در پس زمینه موجب خالی شدن باتری می‌شد.

بیش از همه انتظار می‌رود دوربین Nexus 5 و نرم‌افزارهای همراه آن بهبود یابد. گوگل پیش از این هم بارها اعلام کرده بود که با اندروید ۴٫۴٫۲ گام‌هایی را در این جهت برداشته است.


صفحه نمایشی آینده گرا که تصاویر ۳D را به روی مه می‌افکند

بدون نظر

صفحه نمایشی آینده گرا که تصاویر ۳D را به روی مه می‌افکند

به گزارش لایو ساینس این صفحه به نام MisTable به کاربران اجازه می‌دهد که تصاویر و اشیا را روی «صفحه‌ای» در پیرامون دست‌های‌شان بیفکنند. به گفته پژوهشگران این وسیله می‌تواند شیوه همکاری افراد با یکدیگر را تغییر دهد.

این گروه دانشمندان کامپیوتر این «صفحه مه» (fog screen) را در کنفرانس میانجی‌های انسان- کامپیوتر که از ۲۶ آوریل تا اول مه به نمایش درخواهند آورد.

سریرام سوبرامانیان کارشناس تعامل انسان- کامپیوتر در دانشگاه بریستول در انگلیس که به ایجاد این صفحه نمایش کمک کرده است، می‌گوید: «MisTable امکانات بالقوه تبلت‌های معمول به شیوه‌های جدید و بی‌همتا گسترش می‌بخشد.»

این صفحه نمایش از وسیله رومیزی (tabletop) به همراه یک ماشین مه و یک مخزن و یک محفظه توزیع در زیر آن، و پروژکتورها و صفحات مه در بالا تشکیل شده است. ماشین مه لایه نازکی از بخار ایجاد می‌کند که تصاویر سه‌بعدی روی آن فراافکنده می‌شوند. کاربران با حرکت دادن دست می‌توانند محتواها را میان صفحه نمایش و وسیله رومیزی جابجا کنند.

کاربران می‌توانند از میان صفحه آن طرف را ببینند و با وسیله رومیزی یا فضای بالا تعامل داشته باشند. این صفحه می‌تواند تصاویر ۲ بعدی یا ۳ بعدی را به نمایش در آورد و به کاربران امکان می‌دهد تا محتواهای تولیدی‌شان را با دیگران به اشتراک بگذارند.

سوبرامانیان می‌گوید: «کاربران می‌توانند از اعمال یکدیگر آگاه باشند و به آسانی میان صفحه شخصی و سطح و صفحه رومیزی یا بخش تعاملی جابه‌جا شوند. این وضعیت به کاربران امکان می‌دهد وظایف مشترک را بین خود تقسیم کنند و هم کار فردی و هم کار گروهی انجام دهند.»