Code Center

تبلیغات

بدون نظر

هاست ارزان با سی پنل


بهترین اپلیکیشن‌های سلامت ۲۰۱۴ به انتخاب هلث‌لاین

بدون نظر

آیا به طور گاهگاهی دچار درد شانه یا سردردی بدون علت شناخته شده می‌شوید؟ اپلیکیشنی وجود دارد که

زمان‌هایی را که شما این علائم غافلگیرکننده را تجربه می‌کنید، ردگیری می‌کند.

این برنامه به شما امکان می‌دهد تا ۲۰ علامت بیماری را در آن واحد پیگیری کنید و یادداشت‌ها و عکس‌ها مربوط به آنها را حفظ کنید، و داروها، فعالیت‌های جسمی و سایر عواملی که بر چگونگی احساس این علائم اثر می‌گذارند، را ثبت کنید.

این اپلیکیشن همچنین یک گزینه ساده برای فرستادن اطلاعات جمع‌آوری‌شده بوسیله شما درباره علائمتان به پزشک‌تان را در اختیارتان می‌گذارد. اگر علائمی را تجربه می‌کنید که علت آن را نمی‌دانید، این اپلیکیشن به شما برای حل این مشکل کمک خواهد کرد.

این اپلیکیشن برای آیفون نوشته شده است و قیمت آن ۲.۹۹ دلار است.

۴

۵- drug.com

هنگامی که نیاز به اطلاعات قابل‌اعتماد درباره داروهای معینی دارید، کافی است تلفن هوشمندتان را چک کنید!

به عنوان یک راهنمای نهایی در مورد هر چیزی که مربوط به داروهاست، می‌توانید از اپلیکیشن استفاده کنید.

با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید فهرست دارویی خاص خودتان را ایجاد کنید تا بتوانید اطلاعات پزشکی مربوط به داروهایی که مصرف می‌کنید، را پیگیری کنید. با استفاده از ابزار drug.com جستجوی این اپلیکیشن می‌توانید پایگاه‌ داده‌های گسترده آن را مرور کنید. و قرص‌های ناشناخته را با وارد کردن نشان، شکل یا رنگ‌شان شناسایی کنید. 

سایت drug.com یکی از معتبرترین منابع آنلاین دارویی است و بنابراین تعجبی ندارد که اپلیکیشن آن نیز بسیار سودمند باشد.

این اپلیکیشن به رایگان برای آیفون و تلفن‌های آندروئیدی در دسترس است.

۶- Whole Foods Market

۵

این اپلیکیشن  به شما امکان دسترسی به مجموعه بیش از ۳۰۰۰ دستورالعمل پخت غذاهای گوناگون را

می‌دهد. این اپلیکیشن دارای یک گزینه جستجو است که امکان انتخاب بر حسب طرز تهیه، نوع آشپزی، رژیم‌های غذایی خاص و سایر مشخصات را می‌دهد. هنگامی غذای مورد نظرتان را می‌خواهید در خانه تهیه کنید، پیدا کردید، می‌توانید اجزای آن را به فهرست خریدتان بیفزایید.

اگر نمی‌خواهید به برای خرید مواد لازم به فروشگاه بروید، می‌توانید با ابزار جستجوی دستورالعمل‌های پخت غذایی را پیدا کنید که مواد لازم برای آن را از قبل در آشپزخانه دارید. با کمک این اپلیکیشن می‌توانید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید در عین حال که غذاهای خوشمزه جدید را تجربه کنید.

 

۷-  Garmin Fit۷-۱

همه ما می‌دانیم که هنگامی که پای ورزش کردن به میان می‌آید، باانگیزه ماندن مسئله مهمی است به خصوص هنگامی که بخواهید دویدن را شروع کنید. با اپلیکیشن Garmin Fit می‌توانید مسافتی را که دویده‌اید، سرعت دویدن و مقدار کالری سوخته شده را ردگیری کند.

این ابزار تمرینی همچنین سابقه دویدن شما را ثبت می‌کند، بنابراین می‌توانید ببینید که در در چه جاهایی و در چه زمانی‌هایی دویده‌اید (و نقشه مسیر دویدن خود را ببینید). این اپلیکیشن حتی موسیقی‌های انتخابی برای شنیدن در حین دویدن به شما پیشنهاد می‌کند.

امکان دیدن پیشرفت‌ در برنامه دویدن‌تان برای تلفن همراه‌تان مزیت خوبی است که باعث می‌شود برای ادامه ورزش‌تان انگیزه پیدا کنید. در واقع این اپلیکیشن می‌تواند مانند یک مربی شخصی جیبی برای شما عمل کند.

این اپلیکیشن با قیمت ۰.۹۹ دلار برای آیفون و تلفن آندروئیدی در دسترس است.

۸- KidsDoc۸

آیا تا به حال آرزو کرده‌اید که کودکتان به همراه یک راهنمای عمل متولد شده بود! ناراحت نشوید شما در این آرزو تنها نیستید. اپلیکیشن KidsDoc پاسخ مدرنی به این مشکل والدین است. می‌توانید ۹۹ نشانه از خونریزی بینی تا نیش زنبور را در این اپلیکیشن انتخاب کنید و اطلاعات مربوط بهترین شوه پاسخ به نیازهای کودک‌تان در این موارد را بیابید.

این اپلیکیشن مورد اعتماد اطلاعاتش را از پروتکل‌های بالینی مورد استفاده متخصصان اطفال و پرستاران در ۱۰ هزار مطب و ۴۰۰ مرکز فراخوان پرستاری در آمریکا و کانادا به دست آورده است. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید مهارت‌های فرزندپروری‌تان را تقسیم کنید.

این اپلیکیشن به قیمت ۱.۹۹ دلار برای آیفون و تلفن آندروئیدی در دسترس است.

۹- My Diet Coach۸-۱

هنگامی که با چالش شروع یک برنامه جدید برای کاهش وزن روبرو هستید، ممکن است در ابتدا احساس نومیدی کنید. اما اگر بتوانید مقدار اندکی انگیزه‌ از طریق تلفن شخصی‌تان بگیرید، احتمالا بهتر در این برنامه پیشرفت می‌کنید. اپلیکیشن My Diet Coach دقیقا همین کار را انجام می‌دهد.

عکس‌ها و یادداشت‌های آپلودشده‌ای که به شما الهام می‌بخشند، هشدارهایی درباره چیزهایی که می‌خواهید بخورید و چیزهایی که باید از آن اجتناب کنید، و اهداف‌تان از کاهش وزن و تناسب بدنی می‌توانند وارد این اپلیکیشن شوند.

شما حتی می‌توانید با این اپلیکیشن به طور روزانه رفتارهای تغذیه‌ای و ورزش‌تان را یادداشت کنید. استفاده از این اپلیکیشن مانند این است که هر جا می‌روید سخنگویی انگیزه‌‌بخش را به همراه‌تان داشته باشید.

این اپلیکیشن برای آیفون و تلفن‌های آندروئیدی به طور رایگان در دسترس است.

۱۰- Lumosity۹

این اپلیکیشن یک برنامه آموزشی است که بوسیله نورولوژیست‌ها طراحی شده است تا مغز شما را به کار اندازند و وتوانایی‌های شناختی شما را بهبود بخشند. این اپلیکیشن از رشته‌ای از بازی‌های سرگرم‌کننده و چالش‌آفرین استفاده می‌کند تا بخش‌های متفاوت فعالیت‌های مغزی‌تان را تقویت کنید.

و شما می‌توانید تجربه‌تان با این اپلیکیشن را به صورت شخصی درآورید و پیشرفت پروفایل مغزی‌تان را دنبال کنید. نهایتا اینکه بازی‌ها واقعا شما را زیرک‌تر می‌کنند!

Lumosity به طور رایگان برای آیفون در دسترس است.

۱۱-Moves
۱۰

بسیاری از ما مدت زمان زیادی را به نشستن می‌گذرانیم- در خانه به تماشای تلویزیون، پشت لپ‌تاپ‌های مان یا در محل کار. در نتیجه اغلب میزان فعالیت جسمی لازم را انجام نمی‌دهیم. اپلیکیشن Moves به شما کمک می‌کند فاصله‌ای را که در طول روز با دوچرخه طی می‌کنید یا پیاده‌روی می‌کنید را ردگیری کنید.

سفر روزانه شما روی صفحه تلفن به صورت یک خط داستانی ظاهر می‌شود و مسیرهایی که انتخاب کرده‌اید تا از یک مکانی به مکان دیگر برسید، روی صفحه مشخص خواهد شد. و مهمتر از همه این اپلیکیشن شمار گام‌هایی را که در طول روز برداشته‌اید و کالری‌هایی را که مصرف کرده‌اید، به شما می گوید، بنابراین می‌توانید هر روز پیشرفت‌تان را دنبال کنید.

این اپلیکیشن به رایگان برای آیفون در دسترس است.

۱۲- Sleep Cycle Alarm Clock۱۱

آیا صبح‌ها که از خواب برمی‌خیزید، پس از یک خواب به ظاهر خوب شبانه، احساس خواب‌آلودگی می‌کنید؟ این امر ممکن است به این دلیل باشد که هنگامی که در مرحله خواب عمیق هستید، صدای زنگ ساعت شما را بیدار کرده است، ودر نتیجه هنگام بیدار شدن احساس خستگی بیشتری می‌کنید.

اپلیکیشن «ساعت شماطه چرخه خواب» این مشکل را پایش کردن حرکت شما هنگام خواب و بیداری و بیدار کردن شما در هنگامی در سبک‌ترین مرحله خواب قرار دارید، حل می‌کند.

نگران نباشید که بیش از حد بخوابید این اپلیکیشن با یک پنجره زمانی قابل‌تنظیم تا حداکثر ۹۰ دقیقه دارد، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که به موقع کار کند. این اپلیکیشن همچنین آمار و نمودارهایی از خواب شبانه در هر روز صبح به شما می‌دهد، بنابراین به آسانی می‌توانید چرخه‌های خواب‌تان را ردگیری کنید.

این اپلیکیش به قیمت ۰.۹۹ دلار برای آیفون در دسترس است.

۱۳- iTriage Health۱۲

این اپلیکیشن مفهوم دیکشنری پزشکی را به سطح جدید می‌رساند. iTriage نه تنها به شما امکان می‌دهید که علائم‌تان را در آن جستجو کنید و علل بالقوه را بازیابید، بلکه درمان‌هایی را به شما پیشنهاد می‌کند موسسات پزشکی و دکترهای صاحب‌صلاحیت در منطقه زندگی‌تان را برای‌تان پیدا می‌کند.

اگر با یک اورژانس پزشکی مواجه شوید و نیاز به رفتن به بخش اورژانس یا مراقبت فوری داشته باشید، این اپلیکیشن می‌تواند میانگین زمان انتظار را هم برای شما تعیین کند.

این اپلیکیشن همچنین می‌تواند شماره‌های خطوط تلفنی اورژانس و خطور مشاوره‌‌ای پزشکان و پرستان را در اختیار شما بگذارد، بنابراین شما می‌توانید به سادگی با شخصی حرفه‌ای ارتباط برقرار کنید که درباره بیماری‌تان به شما فیدبک می‌دهد. همه این اطلاعات برای استفاده‌های بعدی بر روی اپلیکیشن ذخیره می‌شود.

این اپلیکیشن به رایگان برای آیفون و تلفن‌های آندروئیدی در دسترس است.

۱۴- HealthTap

۱۴

هنگامی که نیاز به شنیدن پاسخ پرسش‌های‌تان از دکتر دارید، می‌توانید اتاق انتظار را کنار بگذارید و اپلیکیشن HealthTap باز کنید. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید پرسش‌های‌تان را از بیش از ۵۰ هزار دکتر واقعی در ۱۳۷ تخصص که در بحث‌ها شرکت میکنند، بپرسید.

یکی از جالب‌ترین بخش‌های این اپلیکیشن این است که با استفاده از آن می‌توانید سفری مجازی به مطب دکتر انجام دهید و وضعیت سلامت‌تان را از خانه بهبود بخشید.

این اپلیکیشن برای آیفون و تلفن آندروئیدی به رایگان در دسترس است.

 

منبع: Healthline


اعزام ۱۰۰ دستگاه اتوبوس دوکابین برای جابه جایی مسافران مترو

بدون نظر

ترجمه قرآن به ۸ زبان جدید چاپ می‌شود

همشهری آنلاین:
مدیر مؤسسه ترجمان وحی وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه از ارائه ترجمه‌های جدید قرآن کریم توسط این مؤسسه خبر داد.


۱۲ شهریور؛ مهم‌ترین خبر روزنامه‌های ورزشی صبح ایران

بدون نظر

۱۲ شهریور؛ مهم‌ترین خبر روزنامه‌های ورزشی صبح ایران

گل: والی‌«بالا»!
ابرارورزشی: تعظیم قهرمان مقابل ایران
۹۰: انرژی والیبالیست‌ها هسته‌ای بود!
استقلال:جهان در حیرت
خبرورزشی: آمریکا هم به دست‌بوسی افتاد
ایران‌ورزشی: حریف می‌طلبیم
شوت: شاخ آمریکا را شکستیم
پیروزی: همه نگران صادقیان


۱۲ شهریور؛ خبر اول روزنامه‌های صبح ایران

بدون نظر

۱۲ شهریور؛ خبر اول روزنامه‌های صبح ایران

اطلاعات: دکتر لاریجانی: بسیج ماموریت دفاع از انقلاب را به نیکی انجام داده‌است
ابتکار: گل به خودی اصلاح‌طلبان
روزان: بازگشت اصولگرایان به بهشت
شرق: “بهشت” اصولگرایان
آفتاب‌یزد: برخورد جناحی با منافع ملی
آرمان‌امروز: خبر خوش ظریف از مذاکرات هسته‌ای
اعتماد: ظریف: خوشبین‌تر از گذشته‌ام
جوان از قول آیت‌الله شاهرودی: امیدی به مذاکره با امریکا نبوده و نیست
همبستگی: دولت توفیقات خوبی داشته‌است
کارو‌کارگر: مجلس خبرگان رهبری جمع جمهوریت و اسلامیت نظام است
ایران: حمایت مجلس خبرگان از مذاکرات هسته‌ای
حمایت: کم‌کاری دولت در پالایش مفاسد اینترنتی
نسل‌فردا به نقل از رئیس سازمان خصوصی‌سازی: برگه‌های سهام عدالت فاقد اعتبار است
اقتصادپویا: ۷۰۰هزار صنف بدون مجوز فعالیت می‌کنند
راه‌مردم: پشت‌پرده میلیاردها دلار رانت ارزی
هفت‌صبح: خشکسالی ۳۰ ساله خرافه یا واقعیت؟
تعادل: بازگشت رونق به «نفت» و «صنعت»
جهان‌صنعت: برنامه دولت برای سودآور کردن بانک‌ها
شهروند: یورش میکروب‌ها به ۱۶ شناگاه ساحلی
اسرار از قول کامرون: مطمئنم سفارتخانه‌های ایران و انگلیس باز خواهد شد
امتیاز: «اهدای عضو» به کارت‌های ملی می‌آید
فرصت‌امروز: آب تهران به «خط اضطراری» رسید
افکار: دولت یمن برکنار شد
کیهان: پیروزی بزرگ مقاومت در یمن/ نخست‌وزیر برکنار شد

 


ترجمه قرآن به ۸ زبان جدید چاپ می‌شود

بدون نظر

ترجمه قرآن به ۸ زبان جدید چاپ می‌شود

به گزارش فارس، مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی، ترجمه قرآن کریم به هشت زبان را به پایان رسانده و در حال حاضر این ترجمه‌ها در مرحله ویرایش هستند که ترجمه قرآن به زبان‌های ژاپنی و گرجی به زودی منتشر می‌شود.

حجت‌الاسلام «محمد نقدی» مدیر مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی با اشاره به اینکه این مؤسسه تاکنون ۲۲ ترجمه قرآن را در دستور کار داشته است، گفت: از میان ۲۲ ترجمه قرآن، ۷ ترجمه به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، ترکی آذری، ترکی استانبولی، اسپانیولی، چینی و اردو به چاپ رسیده است.

مدیر مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی در خصوص جدید‌ترین ترجمه‌های قرآن توسط این مؤسسه گفت: مترجمان مؤسسه ترجمان وحی در حال ترجمه قرآن به زبان‌های بنگالی، ژاپنی، رواندایی، گرجی، مرانائو، پشتو، بلتی و لوگاندایی هستند که به زودی چاپ می‌شوند.

وی تصریح کرد: در مؤسسه ترجمان وحی هفت ترجمه دیگر به زبان‌های روسی، لزگی، سوئدی، زولو، داگبانی، ایتالیایی و بخشی از ترجمه فرانسه در حال انجام است و تعدادی از آنها مرحله نهایی را می‌گذرانند.

نقدی با اشاره به اینکه اصولاً ترجمه قرآن به زبان‌های مختلف حداقل بین ۵ تا ۱۰ سال زمان می‌خواهد، اظهار داشت: مؤسسه ترجمان وحی تلاش کرده تا ترجمه قرآن را در زمانی نسبتاً کوتاه‌تر انجام دهد و هم‌اکنون هشت ترجمه آماده چاپ دارد که از این تعداد، ترجمه زبان‌های ژاپنی و گرجی آخرین مراحل ویرایش را می‌گذرانند که در ماه‌های آینده به چاپ می‌رسند.

وی افزود: کار ترجمه قرآن از سال ۱۳۷۳ در مؤسسه ترجمان وحی وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه آغاز شد و تاکنون ۵ هزار و ۸۰۰ جلد از قرآن‌های ترجمه شده به ۱۴۵ زبان در مؤسسه جمع‌آوری شده است.

مدیر مؤسسه ترجمان وحی با اشاره به وجود ۸۰ ترجمه قرآن به زبان انگلیسی گفت: با وجود ۱۵۶ ترجمه انگلیسی فقط ۸۰ ترجمه کامل از قرآن کریم به این زبان داریم و بقیه ترجمه‌ها منتخب جزء یا بخشی از سوره‌های قرآن است. همچنین بیش از ۵۰۰ ترجمه چاپی به زبان اردو وجود دارد که غریب ۲۳۰ ترجمه آن در مؤسسه ترجمان وحی موجود است.

وی با اشاره به آماری که از ترجمه انجیل و قرآن در قاره‌های مختلف وجود دارد، گفت: در قاره آفریقا با ۲ هزار و ۱۰۰ زبان بیش از ۷۴۳ ترجمه از انجیل و ۴۴ ترجمه از قرآن وجود دارد، همچنین قاره آمریکا با ۹۹۳ زبان ۵۱۵ ترجمه از انجیل و ۱ ترجمه از قرآن، قاره آسیا با ۲ هزار و ۳۲۲ زبان ۶۱۸ ترجمه از انجیل و ۶۴ ترجمه از قرآن، اروپا با ۲۳۴ زبان ۲۱۰ ترجمه از انجیل و ۳۳ ترجمه از قرآن و اقیانوسیه با هزار و ۲۵۰ زبان ۴۴۹ ترجمه از انجیل و ۳ ترجمه از قرآن وجود دارد.


خط و نشان جنگی ناتو و روسیه در خاک اوکراین

بدون نظر

خط و نشان جنگی ناتو و روسیه در خاک اوکراین

درحالی‌که مقام‌‌های اوکراین درباره به راه افتادن یک «جنگ عظیم» هشدار داده‌اند حالا ناتو از تشکیل نیروهای واکنش سریع برای تقابل احتمالی با روسیه خبر داده‌ است. آندرس فوگ راسموسن، دبیرکل ناتو در نشستی خبری اعلام کرد که رهبران ۲۸ کشور عضو این سازمان قرار است در نشست این هفته برای تشکیل نیروهای واکنش سریع موسوم به «نوک‌ پیکان» موافقت کنند.

مقام‌های ناتو اعلام کرده‌اند که این واحد نظامی ویژه با همکاری نظامی کشورهای عضو بیش از ۴۰ هزار نیرو خواهد داشت و نیروهای آن می‌توانند در مدت ۴۸ ساعت در منطقه مستقر شوند. راسموسن تأکید کرده که این نیروها بخشی از برنامه آمادگی ناتو در تقابل با روسیه به‌حساب می‌آید.

دبیرکل ناتو، همچنین در واکنش به آنچه «رفتار تجاوزگرایانه» روسیه نامید تأکید کرده حضور نیروهای ناتو در شرق اوکراین پررنگ‌تر می‌شود تا ناتو بتواند «سریع‌تر، بهتر و با انعطاف بیشتر به چالش‌های امنیتی پاسخ دهد.»سران ناتو قرار است در روزهای پنجشنبه و جمعه در ولز نشست خود را برگزار کنند که مسئله اوکراین محور اصلی گفت‌وگوها خواهد بود. تشکیل نیروهای واکنش سریع ناتو برای اوکراین در حالی اعلام شده است که وزیر دفاع اوکراین درباره رسیدن «جنگی عظیم» به دروازه‌های اوکراین هشدار داده است.

والری هلتی با اعلام اینکه جنگ با روسیه می‌تواند باعث مرگ ده‌ها هزار نفر شود گفت: جنگی عظیم به دروازه‌های ما رسیده است، چیزی که اروپا از زمان جنگ جهانی دوم نظیرش را ندیده است. مقام‌های آمریکا از تشکیل نیروهای واکنش سریع ناتو حمایت کرده‌اند اما گفته‌اند که نیروها برای واکنش تدافعی و نه تهاجمی درنظر گرفته شده‌اند. این در حالی است که چند نفر از سناتورهای ارشد آمریکا از باراک‌ اوباما، رئیس‌جمهور این کشور خواسته‌اند تا برای اوکراین تسلیحات نظامی ارسال کند.

  • تغییر دکترین نظامی روسیه در برابر ناتو

از سوی روس‌ها هم تهدیدها ادامه داشته است. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه که به تازگی خط و نشان هسته‌ای برای اوکراین کشیده بود در تازه‌ترین حرف‌های خود به رهبران اتحادیه اروپا هشدار داده که کشورش درصورت اراده می‌تواند ظرف ۲هفته کیف را تصرف کند. روزنامه لاریپابلیکا چاپ ایتالیا گزارش داده که پوتین این تهدید را در گفت‌وگو با خوزه مانوئل باروسو رئیس کمیسیون اروپا مطرح کرده است.‌ مقام‌های روسیه این نقل قول را تکذیب نکرده‌اند اما یکی از مشاوران پوتین تنها اعلام کرده که این جمله پوتین خارج از متن کلی مطرح شده است.

به گزارش راشاتودی، مقام‌های روسیه همچنین از تغییر دکترین نظامی این کشور برای مقابله با ناتو خبر داده‌اند. یکی از مقام‌های شورای امنیت ملی روسیه اعلام کرده که نسخه جدید دکترین نظامی روسیه با توجه به تحرکات آمریکا و ناتو در پایان سال ۲۰۱۴ منتشر خواهد شد. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه هم روز گذشته با ابراز تأسف درباره تلاش اوکراین برای پیوستن به ناتو از مقام‌های آمریکا خواسته نفوذ خود را برای صلح به‌کار بگیرند. وی با اعلام اینکه گروه‌های جنگ‌طلب در اوکراین به‌دنبال ‌صلح هستند اعلام کرد که واشنگتن از نفوذ مستقیم بر اوکراین برخوردار است و از این مسئله برای به نتیجه رسیدن مذاکرات استفاده کند.

  • پایان اتحاد استراتژیک

فدریکو موگرینی مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم روز گذشته با اعلام اینکه روسیه دیگر شریک راهبردی برای اروپا نیست از تصمیم‌گیری درباره تحریم‌های جدید علیه روسیه در روز جمعه خبر داده است. موگرینی که به برخورد ملایم با روسیه متهم شده است روز گذشته گفت: ما نیاز داریم که سخت‌ترین واکنش ممکن را به روسیه نشان دهیم. پیش از این مقام‌های اتحادیه اروپا ضرب‌الاجلی یک هفته‌ای به روسیه داده بودند که در روز جمعه به پایان می‌رسد. به‌نظر می‌رسد که دور جدید تحریم‌ها باعث شعله‌ور‌تر شدن آتش تنش‌ها میان شرق و غرب خواهد شد.

رئیس‌جمهور‌، روسیه، در نخستین واکنش به‌احتمال تحریم‌های تازه علیه کشورش از اتحادیه اروپا خواسته است که از خود تعقل نشان دهد و خود را درگیر تحریم‌هایی نکند که برای هر دو طرف زیانبار است.آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان هم با تأیید اینکه تحریم‌های بیشتر علیه روسیه می‌تواند به ضرر اقتصاد کشورش تمام شود، تأکید کرده رفتار روسیه قابل پذیرش نیست.


به هم زدن عروسی با قرص خواب

بدون نظر

به هم زدن عروسی با قرص خواب

او به این بسنده نکرد و پس از خواب‌آلود شدن پسرش او را در یک اتاق حبس کرد و در میان مراسم تظاهر به گم شدن پسرش کرد. پدر عروس نیز پس از اینکه از ماجرا با خبر شد تصمیم گرفت مراسم عروسی را در شهر دیگری برگزار کند.


- هشدارهای گمرک درباره پروانه صادراتی

بدون نظر

سه شنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۳

۱۱:۵۰:۴۴ PM


- هشدارهای گمرک درباره پروانه صادراتی

بدون نظر

سه شنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۳

۱۱:۵۰:۴۴ PM


«باز باران» آمد

بدون نظر

«باز باران» آمد

در این مراسم که عزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صداو سیما نیز حضور داشت، محمدباقر قالیباف با تأکید بر ضرورت ایجاد همکاری بین بخشی، افزود: امروز کشور ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند این است که مدیران مقداری پا روی نفس خود بگذارند و بت‌پرستی قرن بیست‌و‌یکمی را رها کنند تا خدمت را بدون نام و نشان برای این مردم انجام دهند. باید کاری را شروع کنیم که به‌دنبال درآمد، پول، نام و نان نگردیم؛ در این زمینه ما در مجموعه شهرداری تهران مصمم هستیم که بتوانیم در چارچوب وظایفی که داریم با این رویکرد در خدمت همه بخش‌های مختلف برای خدمت به شهروندان باشیم.

قالیباف عنوان داشت: اگر بخواهیم به سمت بهار فرهنگی حرکت کنیم باید به این بخش از فرهنگ به‌طور جدی توجه کرده و رضایتمندی ایجاد کنیم. در این میان بحث نوشت افزار و پوشاک نیز بسیار با اهمیت است. البته این اهمیت از بعد آن نیست که نوشت‌افزار یک‌وسیله و نیاز مادی است؛ چرا که حتی اگر احساس کنیم این بخش یک ابزارخنثی است، اشتباه کرده‌ایم.
شهردار تهران خاطرنشان کرد:

بدون‌شک نوشت افزار، پوشاک و نیازهای اینگونه در اصل بیشترین سهم را در شکل دهندگی ذائقه جامعه ما دارد؛ چرا که الگوی مصرف را جهت می‌دهد، در ادامه سبک زندگی را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و در نهایت در یک فاصله زمانی روی هویت ما اثر می‌گذارد. مخصوصا نوشت‌افزار و پوشاک برای قشر کودکان و نوجوانان ما که تأثیرپذیر‌ترین قشر جامعه ما هستند و آینده آنها را شکل می‌دهد، بسیار تأثیر‌گذار است.

وی در ادامه عنوان داشت: بدون شک همه پدران، مادران، مدیران، معلمان، صاحب‌نظران، اصحاب فرهنگ و دلسوزان جامعه برای یک جامعه سالم و با نشاط به این امر نیازمندیم؛ تا جایی که می‌توانیم بگوییم کودکان و نوجوانان ما مصرف‌کننده این کالاها نیستند بلکه در حقیقت آنها مخاطبان ما هستند. قالیباف ابراز داشت: اگر برای ما پیشرفت، استقلال، عزت و توسعه کشور مهم است، همه این موارد در گرو منابع انسانی است و منابع انسانی نیز در گرو تربیت صحیح این فرزندان و دلبندان ماست.

شهردار تهران با تأکید بر این نکته که «نوشت افزار یک کالای فرهنگی راهبردی به‌شمار می‌رود و یک موضوع بسیار ساده پیش‌پاافتاده نیست»، گفت: امروز خدمت همه تولیدکنندگان، اصحاب فرهنگ و مخصوصا فعالان در بخش چاپ، نشر، تولید و انتشارات عرض می‌کنم که ما را به‌عنوان همکار و خدمتگزار خود حس کنید و بدانید موضوع نمایشگاه باز باران هر سال با کیفیت بهتر و کمیت بیشتر برگزار می‌شود. حتی این موضوع را با دوستان و شهرداران سایر کلانشهرها نیز به بحث گذاشتیم و حتما سال آینده این نمایشگاه به‌صورت یک موضوع مهم در کلانشهر‌ها و مراکز استان‌ها برگزار خواهد شد.

در پایان این مراسم از جمعی از فعالان عرصه هنر نیز تقدیر شد که مرضیه برومند به‌دلیل خلق شخصیت شهر موش‌ها از سوی شهرداری مورد تقدیر قرار گرفت و وی نیز کلید شهر موش‌ها را به شهردار پایتخت تقدیم کرد. شهردار تهران در حاشیه این برنامه در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره انتخابات هیأت‌رئیسه شورای شهر تهران گفت: از تلاش مسجدجامعی رئیس سابق شورای شهر تشکر می‌کنم. یکی از ویژگی‌های یک جامعه زنده پویا بودن است و انصافا مسجدجامعی در یک سال گذشته مدیریت خوبی داشت.

وی تصریح کرد: با وجود فراز و نشیب‌های بسیاری که وجود داشت صبر و متانت مسجدجامعی را می‌توان به‌عنوان یکی از برجستگی‌هایش در جلسات شورا نام برد؛ چرا که اداره جلسات کار سختی است. مهدی چمران نیز بیش از یک‌دهه سابقه کار و فعالیت در شورای شهر دارد که امیدوارم موفق‌تر از گذشته به فعالیت‌های خود ادامه دهد.


You might also likeclose